فراتر از آنچه تا امروز دیده ایم ممکن است، وقتی با هم به یک سو بنگیرم

کرج، چهار راه طالقانی، ساختمان پزشکان شاه کرم

تلفن تماس : 32285085-026

رابطه زناشویی سالم

رابطه سالم زناشویی

رابطه سالم زناشویی:

اشخاص بسیاری با حوزه‌های تخصصی متفاوت به مطالعه و بررسی رابطه جنسی پرداخته‌اند و هر یک موفق به کشف ابعاد جدیدی از آن شدند. با این حال برقراری رابطه زناشویی بعنوان یک فعالیت فیزیولوژیک همواره مورد توجه محققین بوده و آن‌ها تلاش کرده‌اند که تاثیر برقراری رابطه زناشویی بر وضعیت عمومی بدن و سلامت افراد را مورد بررسی بیشتری قرار دهند.

رابطه زناشویی سالم و منظم می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن بشود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که داشتن رابطه زناشویی سالم می‌تواند باعث تقویت و بهبود سیستم دفاعی بدن شود. تحقیقات نشان می‌دهند افرادی که زندگی جنسی فعالی دارند به مراتب در مقابل بیماری‌ها اعم از بیماری‌های ویروسی و غیر ویروسی مقاوم‌تر میباشند. تحقیقات مشابه نشان دادند که برقراری رابطه جنسی منظم یک یا دو بار در هفته باعث بالا رفتن سطح آنتی‌بادی‌هایی در بدن می‌شود که این مقدار در بدن افراد با میزان رابطه زناشویی کمتر دیده نمی‌شود. بنابراین می‌توان از رابطه جنسی منظم و سالم در کنار رفتارهایی مثل داشتن خواب کافی استفاده از غذاهای سالم ورزش روزانه و… به عنوان عاملی برای تضمین سلامت عمومی بدن اشاره کرد.

روانشناس خوب در کرج

رابطه جنسی می‌تواند باعث بالا رفتن قدرت مثانه در زنان شود:

برقراری رابطه جنسی برای ‌زنان مانند یک فعالیت ورزشی میباشد که عضلات مثانه و اطراف آن را تحریک می‌کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند حدود ۱۵ درصد از زنان در مقطعی از زندگیشان دچار بی‌اختیاری ادرار و مشکل در کنترل مثانه شده‌اند اما داشتن رابطه جنسی منظم و سالم می‌تواند باعث غلبه بر این مشکل شود و احتمال بروز هرگونه بی اختیاری و دشواری در کنترل عملکرد مثانه را به صفر برساند.

رابطه جنسی می‌تواند اثرات یک تمرین ورزشی را داشته باشد:

برقراری رابطه زناشویی می‌تواند تاثیرات یک نوبت ورزش نیمه سنگین و کامل را در بدن به جا بگذارند. به عبارت دیگر می‌توان تمام مزایایی که برای ورزش برشمرده شده را برای داشتن رابطه جنسی نیز در نظر گرفت.

رابطه جنسی به علت بالا بردن سرعت ضربان قلب و همچنین به حرکت واداشتن بسیاری از ماهیچه‌ها به طور متوسط ۵ کالری در هر دقیقه انرژی می‌سوزاند که معادل یک ورزش نیمه سنگین است.

رابطه جنسی می‌تواند باعث کاهش درد بشود:

بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که برقراری رابطه زناشویی حتی اگر به مرحله ارضا شدن نرسد و فقط باعث تحریک شود باعث ترشح هرمون‌هایی می‌شود که آستانه تحمل درد را افزایش داده و شخص را در مقابل درد مقاوم‌تر می‌کند.

رابطه جنسی باعث کاهش خطر سکته ی قلبی می‌شود:

یکی از دلیل اصلی بروز عارضه‌های قلبی عدم تعادل بین هورمون‌های تستسترون و استروژن میباشد. اما داشتن رابطه زناشویی منظم می‌تواند باعث برقراری تعادل در سطح این دو هورمون شده و از بروز بسیاری از بیماری‌های قلبی و عروقری پیشگیری کند.

بررسی‌های آماری نشان می‌دهند داشتن حداقل دو مرتبه رابطه جنسی در طول هفته خطر بروز انواع بیماری‌های قلبی را به صورت چشمگیری کاهش می‌دهد.

نیکا، روانشناس خوب در کرج

برای خواندن آخرین مقاله درمورد چگونه مادر خوب باشیم اینجا کلیک کنید.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *