فراتر از آنچه تا امروز دیده ایم ممکن است، وقتی با هم به یک سو بنگیرم

کرج، چهار راه طالقانی، ساختمان پزشکان شاه کرم

تلفن تماس : 32285085-026

روانشناس خوب در کرج

چگونه روانشناس خوب انتخاب کنیم؟

پرس و جو از دیگران:

روانشناس خوب در کرج :دوستان، خانواده و پزشک شما، ممکن میباشد بتوانند یک درمانگر و روانشناس خوب را به شما معرفی کنند. در شهرهای بزرگ که مراکز دانشگاهی وجود دارد، می‌توانید با مراجعه به آن دانشگاه ها اطلاعات روانشناسان خوب را بگیرید. (شهرهایی که دانشگاه های علوم پزشکی دارند). علاوه بر این وبسایت های مختلفی وجود دارند که اطلاعات روانشناسان و تراپیست های خوب را درج کرده اند.

مدرک تحصیلی تراپیست یا درمانگر خود را بپرسید:
گرچه اکثر درمانگران عالی میباشند، اما کسانی هستند که نوعی شبه روانشناس یا شبه تراپیست میباشند. این‌ها یا مدارک مرتبطی ندارند، یا واقعا مجوز و توانایی لازم برای درمان برخی از اختلالات را در اختیار ندارند. اطمینان حاصل کنید که یک درمانگر حرفه‌ای معتبر را انتخاب می‌کنید. اکثر روانشناسان بالینی مجاز، پس از تحصیل در کالج یا دانشگاه معتبر، برای تحصیل در مقطع دکتری، به طور متوسط ​​هفت سال زمان صرف می‌کنند. بنابراین برای پیدا کردن یک روانشناس خوب حتما مدرک تحصیلی و تخصص امور را نیز جویا بشوید.

پرس و جو در مورد تخصص:
بسیاری از روانشناس ها و تراپیست ها، تصمیم میگیرند که به صورت تخصصی تنها در یکی از شاخه های روانشناسی و درمان کار بکنند. برخی از روانشناس ها تنها به درمان کودکان و مشکلات روانی آن‌ها می پردازند. در حالی که اکثر آن ها بزرگسالان را درمان می‌کنند. با مراجعه به دفاتر و یا بازدید از وب‌سایت‌های متخصصان تراپی و درمان روانشناختی ببینید که هر مرکز و روانشناس چه محدوده ی سنی و چه اختلالاتی را درمان می‌کند؟

شرکت بیمه خود را چک کنید:
اکثر شرکت‌های بیمه، لیستی از ارائه دهندگان خدمات سلامت روان را که تحت پوشش قرار داده اند را در سایت اینترنتی خود لیست کرده اند. برای اطلاع از اینکه کدام پزشکان یا مراکز درمانی معتبر، بیمه شما را قبول می کنند به سایت شرکت بیمه خود مراجعه بکنید.

به دنبال گزینه‌های جایگزین و کم هزینه باشید:
اگر شما تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نمیباشید و یا درآمد کمی دارید، باید دوره تراپیست‌ های حرفه‌ای که هزینه ویزیت بالایی نیز دارند خط بکشید. در عوض باید به دنبال مراکز مشاوره و خدمات روانشناسی محلی باشید. که علاوه بر درخواست هزینه های کم، مشاوران و خوبی را بعنوان تراپیست در اختیار داشته باشند. برای کسب اطلاعات در مورد خدمات روانشناسی در منطقه خود، یک جستجو در اینترنت کافی میباشد.

از سمینارهای گروهی غافل نشوید:
اگرچه اقدام به تشخیص شرایط و وضعیت های روانی توسط خود شخص کار خطرناکی میباشد، اما اگر بطور مثال اگر فوبیا دارید و اگر فوبیا شما علایم بسیار واضح و قابل تشخیص دارد، با کمک گرفتن از یک روانشناس معمولی نیز مشکل شما حل خواهد شد. اما در برخی موارد مشکلات و اختلالات روانی مانند فوبیا ممکن است پنهان باشند. یعنی تا به حال با آن روبرو نشده‌اید. اما بصورت بالقوه ممکن اسیت مشکلی داشته باشید. برای مثال ممکن میباشد که شما فوبیای پرواز داشته باشد. اما از آنجایی که تا کنون سوال هواپیما نشده اید، متوجه ترس خود نخواهید شد.

سمینارهای گروهی که به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شود مکان خوبی برای اطلاع از انواع اختلالات روانشناختی و علایم رایج آن‌ها میباشد. گروه های پشتیبانی آنلاین، منبع خوبی از اطلاعات در مورد سمینارهای هدفمند برای طیف وسیعی از بیماری ها میباشند. بعلاه در این سمینارها تعداد زیادی روانشناس خوب یا تراپیست حرفه ای نیز پیدا خواهید کرد که می توانید مستقیما با آن ها صحبت بکنید.

حواستان به جلسه اول تراپی باشد:
اولین جلسه از تراپی یا جلسه درمانی معمولا به آشنایی بیشتر اختصاص داده می‌شود. به این صورت که شما و تراپیست با هم آشنا خواهید شد. روانشناس تراپیست سوالات متعددی از شما می‌پرسد. بنابراین فرصت مناسبی میباشد که شما هم در خلال سوالات او، تعدادی سوال که ذهن شما را درگیر کرده بپرسید. رابطه بین شما و تراپیست شما، در روند درمان فوبیا بسیار مهم میباشد و بایستی به همدیگر اعتماد کنید.

اعتماد کردن به یک شخص جدید، و غریبه برای اولین بار سخت میباشد. اما از آنجایی که در جلسه اول با تراپیست خود کمی آشنا می‌شوید؛ می‌توانید به او اعتماد بکنید. صداقت و راستی را در همان جلسه اول خود رعایت بکنید. زیرا تنها زمانی مشکل شما که فوبیا باشد، حل می‌شود، که هر سوالی که تراپیست از شما می‌پرسد را با صداقت پاسخ دهید.

نیکا، روانشناس خوب در کرج

برای خواندن آخرین مقاله درمورد چگونه خودمان را دوست داشته باشیم؟ اینجا کلیک کنید.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *