فراتر از آنچه تا امروز دیده ایم ممکن است، وقتی با هم به یک سو بنگیرم

کرج، چهار راه طالقانی، ساختمان پزشکان شاه کرم

تلفن تماس : ۰۹۰۵۸۷۹۱۲۲۶

در گذشته والدین تنها در مورد دانش آموزان کنکوری با مشاوران متخصص مشورت داشته و راهنمایی های لازم را دریافت می کردند. اما با تنوع نیازها و آرزوهای بزرگ کودکان نسل امروز دیگر والدین نباید مانند گذشته رفتار کنند و انتظار داشته باشند با روشهای قدیمی کودکانشان رشد تحصیلی صعودی داشته باشند. پس نیاز به مشاوران و روانشناسانی دارند که راه پیشرفت را به والدین بیاموزند. مشاوران مجرب مشاوره روانشناسی کودک درخت دانش روانشناسانی هستند که با متد جدید آموزشی بیشترین بازدهی و موفقیت را برای کودکان نسل امروز به ارمغان آورده اند.

سنین کودکی بهترین زمان برای آموختن و پیشرفت تحصیلی قلمداد می شود از آنجا که آموزش و یادگیری در سنین کودکی به نوشتن بر روی تخت سنگی تشبیه شده که برای همیشه در ذهن ماندگار است اما یادگیری در سنین بالاتر را به نوشتن بر روی آب روان تشبیه کرده اند که هیچ ماندگاری ندارد و در ذهن باقی نمی ماند. طبق اطلاعات به دست آمده از روانشناسان بزرگ دنیا ثابت شده موفقیت در دوران راهنمایی و مقاطع بالاتر در دروسی مانند ریاضیات و فیزیک و هندسه به آموزش یک سری از فنون در کودکی بر می گردد . نه این که از همان سنین پایین به آنها ریاضی آموزش داد اما با راه های دیگری می توان این نقطه از مغز را قوت بخشید تا در اینده در این دروس موفق باشد.

همچنین تقویت در دروس حفظی که پا به پای دروس یادگیری بر تحصیل کودک لازم است ، نیازمند فعالیت و کار با کودک در زمینه های دیگر است. تا در دوران تحصیل با مشکلات یادگیری کتب درسی مواجه نشود. پس برای پیشرفت تحصیلی کودکان خود در آینده از همین لحظه باید شروع کرد تا دیر نشده دست به کار شوید و راهنمایی های لازم را از مشاوره تحصیلی کودک درخت دانش بخواهید.

تحصیلی کودک با راهنمایی های مشاوره تحصیلی کودکان دبستانی درخت دانش می توانید فرزندانی با اعتماد به نفس بالا ، قدرت تمرکز و حافظه بیشتر، خلاق، اجتماعی و شاد به جامعه تحویل دهید. کودکان امروز برای موفقیت نیاز به روحیه ی شادی دارند تا شاد بودن آنها ضامن موفقیتشان شود. حفظ روحیه شاد بودن در کودکان به افزایش خلاقیت آنها در دوران تحصیل و افزایش توان تمرکز و یادگیری دارد. البته باید شاد بودن و اولویت بندی امور روزانه را از دید و علاقه کودک انجام داد. اگر کودک ما با انجام یک مهمانی بیشتر از رفتن به کلاس نقاشی شادی کسب می کند و تمایل بیشتری به آن دارد، نباید فکر کرد که کلاس نقاشی ارزش بیشتری برای کودک من دارد و او را وادار به شرکت در کلاس نمود.

مدیریت زمان و شناخت توانایی های کودکان برای هر کودک با خصوصیات و ویژگیهای منحصر به فرد یک روش و متد خاص را باید در پیش گرفت هر چند که برای موفقیت در روانشناسی تحصیلی کودک هدف نهایی یکی است اما راه رسیدن به هدف نهایی برای هر کودک متفاوت است. والدین باید آگاه باشند که با تشویق های مستمر در یک نقطه قوت کودک خود باعث سرکوب و از دست دادن زمان برای تقویت دیگر فعالیت های لازم و ضروری زندگی امروزی نشوند. و نیز همزمان با نقاط قوت کودک شوق و اشتیاق او برای دیگر فعالیت ها نیز افزوده شده و نبوغ دانش اموز کشف شود.

در جامعه امروزی ما در بسیاری از جاها علیرغم میل درونی که تمام دانش آموزان تلاش برای برگزیده شدن دارند از بین ۲۰ یا ۳۰ دانش آموز فقط یک نفر برای موضوعی خاص انتخاب می شود پس اگر ما با سلاح روانشناسی تحصیلی کودک مجهز نباشیم کودک ما اولین ضربه مهلک بر روح و روان خود را تجربه خواهد نمود. ما باید قدرت تلاش و حفظ روحیه شادابی و افزایش قدرت شکست را در فرزند خود پرورش دهیم تا عواقب مواردی این چنین به از دست دادن اعتماد و روحیه تلاشگری او ضربه ای وارد نکند. وسلامت جامعه کوچک فرندمان را تضمین کنیم تا دچار افسردگی نشود.